Küçük Ruhların Gereken Gerçek Bağlılık

en flag
zh flag
cs flag
fr flag
de flag
it flag
ja flag
pt flag
ru flag
es flag
tr flag
Voiced by Amazon Polly

JMJ

Baba, Oğul ve Kutsal Ruh adına. Amin.

Tanrım, dua ve hatıraların iç yaşamı olan kaleye adım atarken sağduyuluğun önemini uygun ve yeterli vurgu ile aktarmak için bu mektubu en değersiz ve inançsız hizmetkâr olarak bana bağışlaman için dua ediyorum. İlham vermek için seçtiğin azizlerinin bilgeliğine, yazmaya karar verdiğin, kilisenin hazinesi olan dua ve meditasyon kılavuzlarına ve dua dolu yaşam hakkında bana öğrettiğin her şeyi öğrendim. Sözlerine izin ver, Tanrım, dua ediyorum, benimkini gölgede bıraksınlar ve görkemli bir şekilde parlasın. Böylece diğerleri, Azizler'in, bu Gözyaşı Vadisi'nde savaştığımız gibi, senin sadakatine rehber olarak bıraktıkları en faydalı öğretileri bilsinler. Bizi küçük ve mütevazı ruhları koru, Tanrı'ya dua ediyorum ki, kendi yaptıklarımızla herhangi bir iyiliği başaramadığımızı bilmekten titriyor olsa da, öne çıkıp, bir çocuğun sevgi dolu güveniyle uzanan elini kavrayan, dua dolu bir yaşama çağrını dinliyoruz. Küçük ruhlar, kendi başımıza kalırsa dayanmayı umabilir. Senin lütfunla bize yol gösterecek ve kıvrandığımız ve en sefil yaratıkların hak ettiğinden çok daha yüksek bir hayat yaşamak için bizi güçlendirecektir. Bizi alçak gönüllü tut, Lordum dua ediyorum ve sayısız tuzaklardan koru ki bizler, senin sonsuz merhametin ve lütfunun yardımıyla kolayca içine düşüp kurtulma umudumuz yok. Amin.

Mesih'teki Kardeşler ve Kardeşler, bu haftalar mektubunda hangi konuya değinmek için dua ederken gözlerim, Rab İsa Mesih tarafından kurulan kilise ile tam bir komünyona girmeden çok önce benim sürekli yoldaşım olan bir kitaba geçti. Bu derin manevi yazı, sayısız Aziz'e, sayısız Papaya ilham verdi ve ilk yazıldığından bu yana inananların ruhsal yaşamlarını yüzyıllar boyunca zenginleştirdi. Bir kez tamamen kaybolmuş, yazarının öngördüğü gibi, St. Louis de Montfort'un bu başyapıtı sadece Tanrı'nın lütfuyla yeniden keşfedilmiş ve dindar ruhban sınıfına sunulmuştur. "Meryem'e Gerçek Bağlılık" kesinlikle Marian maneviyatıyla ilgili en aziz eserlerden biridir. Bu metinde Aziz de Montfort sadece Kutsal Annesi aracılığıyla Tanrı'mıza olan bağlılığın karmaşık konusunu özetlemekle kalmıyor, aynı zamanda Kutsal Annesi aracılığıyla Rabbimize dua etme yöntemini de ortaya koyuyor. Ancak, Aziz de Montfort'un eserlerinin tamamı, gerçekten, efendimize yakınlaşmak isteyen herkes için ne kadar değerli olsa da, onun başyapıtının sadece küçük bir kısmına odaklanmak istiyorum. Özellikle, St. de Montfort'un Gerçek Bağlılık tanımının bize sefil ve küçük ruhlara nasıl yardımcı olabileceğini tartışmak isterim. Zayıflığımızda en küçük günaha karşı her gün mücadele eden ve kendimizi gerçekten yeterince mükemmel bir şekilde yakın bir özveri kullanmaktan aciz olduğumuzu bilenler. Efendimiz İsa Mesih tarafından kabul edilmeye layık, Tanrı'nın lütfuyla, Efendimiz ve Kurtarıcımız bu keder bahçesinde sürgün edilirken liderlik etmemizi istiyor.

St. Louis de Montfort'un tanımladığı gibi True Sadotion'ın beş karakterden oluştuğu görülebilir: iç, hassas, kutsal, sabit ve ilgisiz. Şimdi kısaca konuşalım - Ben bir çağrı hisseden herkesi, Rabbimiz ve Kurtarıcımız ile daha samimi bir ilişkiye girmek için gerçekten bu en değerli işin tamamını okumak için zaman harcamak için zaman harcamak için cesaretlendiriyorum, çünkü Rabbimizi arayarak harcanan zaman ve dindar okuma ile taşır. Papa XIII. Leo tarafından verilen bir genel hoşgörü kutsanması - her karakteristik olarak, Gerçek Bağlılık kavramını küçük yolumuza nasıl uygulayabileceğimizi düşünmeden önce.

Gerçek Bağlılık İç Mekan:

Birçoğumuz dış bağlılıklar vasıtasıyla mükemmel ve yararlı bir ilerleme kaydetmekle birlikte, Tanrı'nın lütfuyla bizleri ruhsal yola sürükleyen bağlılığın eylemleri değildir. Bunun yerine, Rabbimize karşı sevgi ve şefkat duygusu vardır. Zihinlerimizden çıkan, yüreklerimizden akan, O'na olan derin saygımızı ve bağlılığımızı Tanrı'ya ifade eden. İç taahhütleri arttıran dış hareketle değil, dış hareketle gösterilen ciddiyet ve saygıyı arttıran özel özveridir. Gerçekten de, saygılı bir şekilde gerçekleştirilen dış eylemle Tanrı'ya olan sevgimizin özverili ifadesi, içimizde Tanrı'ya olan bağlılık duygusunu mantıklı bir şekilde büyütmesine neden olsa da, sadece Tanrı'dan bir lütuf olarak gelen iç imanın samimiyetidir. Dualarımızın artması ve ruhumuzdan gerçek bağlılık akar. Bu dileğimiz bize bahşedilmezse, dua etmekten vazgeçmemeliyiz. Çünkü Rabbimize övgüler, sadece doğru ve adil olduğu için, herhangi bir kişisel kazanç için değil, O'na sunulması için dua etmek iyidir. Bu nedenle, sana olan bağlılığımız, sadece sana olan yücelik pahasına insanların onurunu aradığımız birçok dış ve inançsız taahhütte bulunmasın. Sana olan inancımız ve sevgimiz, tüm bu dış bağlılığımızı sürdürmemize izin vermiyorsa, Tanrım, bize, inançsız ve en hak etmeyen hizmetkârlarına yeterli bağlılık ve sevgiyi bağışla. Tanrımız sana olan inancımızın tamamını dökebilir. Sana olan bağlılığımız başkalarına görünürlüğü değil, sana olan sadakatimizin doğruluğu ve sadakatimizi sadece senin keşfedebilmen için yüreklerimizde büyüsün. Tanrım, dışarıdan ifade ettiğimiz şeyler sadece bu şekilde gösterilir çünkü ruhumuzun en uzak köşeleri bile bizi en layık olmayan ruhlar olarak kabul ettiğiniz sevgiyi barındıramaz. Amin.

Gerçek Bağlılık İhale:

Efendimiz ve Kurtarıcımız tarafından O'na olan bağlılığını yaşamak için seçildiğinde, Rab'mize karşı hissettikleri sevgi en şefkatli, güvenen, masum ve kendinden emin. Kendimizi tamamen Tanrı'mıza vermekten korkmamalıyız. Her ihtiyacımızı yerine getirmek, ruhumuzu O'na yönlendirmek ve kutsallığa giden yoldan sapmamızı engellemek için O'na güvenmeliyiz. Biz küçük ruhlar, bu şefkatli şekilde Tanrı'mıza daha da sadık olmalıyız. Şok edici ve kesinlikle değersizliğimizin farkında olduğumuz için sevgilimizin hizmetine çağrıldığımız için. Biz zayıf ve kırılgan ruhlar, mutlak sefalet ve herhangi bir iyilik için yetersizliğimizi bilerek, en kısa an için bile kendimize güvenirsek, hemen sefalet ve günah içine düşeceğimizden eminiz. Doğruluğun emin yolunda rahatlıkla yürüyen yüce ve kutsal ruhların aksine biz küçük ruhlar attığımız her adımda mücadele ediyoruz. Ancak, zorluklarımızı Rabbimizin haçı üzerinde mükemmel bir kurban ile birleştirerek teselli ile mücadele ediyoruz. Kutsanmış efendimizin ayakları bile onun onuruna en layık olmayan kurbanlar. Biz onun isminizi duymakla ne kadar küçük düşeceğimizi biliyoruz. O, bizi O'na ibadet, yürekten yürekten ve överek çağırıyor. Bu yüzden, Lordum, sana güvenmemizi sağlaman için dua ediyorum. Küçük çocuklar gibi hayatımızı her zaman senin ellerine bırakalım, kendimize güvenmeyelim. Tüm ihtiyaçlarımızı, tüm umutlarımızı ve taahhütlerimizi yerine getirmek için tamamen Sen'de olan görevden alınmana bile layık bir şey üretmekten aciz olanlar. Senin tarafından kilisenin sevgi dolu katına çağrıldığımız değersizliğimizi asla unutmayalım Lordum. Bizi günahsız ve sefil ruhlarımıza bu kadar merhametli davrandığın için adına şükredebiliriz. Kurtuluşumuz sensin ve hayatımız boyunca bize kutsal ve doğruluk yolunda yol göstereceğine sadece sana güveneceğiz. Amin.

Gerçek Bağlılık Kutsaldır:

Tanrı'dan gelen içsel inanç ve sevginin saf ve hak edilmemiş lütfunun bir yansıması olan Rab'mize olan bağlılık, Aziz de Montfort'un tarif ettiği gibi bizi kutsallık yolundan uzaklaştırmayacak. Bunun yerine, Tanrı'nın lütfuyla günahlarımızdan vazgeçmemizi ve sefil hayatlarımızı Tanrı'nın yardımıyla en iyi şekilde düzeltebilmemizi sağlayacak. Sık sık, bir coşkusu ve duygu dalgası içinde, Tanrı'dan gelen bir ruhsal teselli ya da ilham kaynağı olduğuna inandığımız şeylere tepki olarak çok ağır ve hatta belki de tehlikeli davranmaya çağrılırız. Ancak, bu genellikle böyle değildir - Avila Aziz Teresa'nın eğilimlerinizi takip etmemesi ve bunun yerine ruhsal yol boyunca size rehberlik etmesi için bilgili ve kutsal bir günah çıkarıcı güvenmesi için verdiği büyük vurgu nedenidir - ve en iyi ihtimalle şiddetli bir eksiklikten kaynaklanan kötü eğilimlere eğilimli olabiliriz. Bizim açımızdan alçakgönüllülük ve en kötü ihtimalle çok daha kötü bir varlıktan gelen bir dürtü. "Caritas sabırlıdır." [I Corinthians 13:4] Tanrı'ya olan sevginin ve bağlılığın ani artışları söz konusu olduğunda kesinlikle hoşumuza gider, ama günah çıkarıcımızla sık sık görüşeceğimizden emin olmalıyız ve güçlü duygular ve bağlılık artışları söz konusu olduğunda hiçbir şey saklamamalıyız ve özellikle daha dikkatli olmalıyız bu duygular bize bazı belirsiz veya çok titiz uygulama almak için bir arzu kışkırtır. Eğer Allah sizden bunu dilerse, eğer ibadetiniz gerçek ise, sizi gözetler ve sizi, yeryüzündeki sürüsünü hidayete erdirmek için çağırdığı kutsal kullarından birine kılavuzlar. Hepimizi kutsasın, Lordum, sabır ve inanç ile dua ediyorum, en düşük ve mütevazı yeteneklerimizin izin verdiği gibi, ilhamlarını ihtiyatlı bir şekilde, sevgilim, ve senin tarafından ruhsal yolda yürümeye çağrılan herkes, kullarından birinin yardımını istesin. Rahip, ruhsal yolumuz boyunca bize rehberlik edecek ve kontrol edilmemiş bencilliğimizin ve gururumuzun getirdiği hatalardan, ruhsal mükafat ve teselli için en nankör arzularımızdan, günahın içine düşüp gücendirmedeki zayıflığımızdan koruyacak. Saygıdeğer ibadet ve sana güvenirsek bizi asla saptırmayacak ve tereddütsüz bir itaat ile, gerçekten inandığımız kilisenin derslerini, mutlak güvenle, sana sadakatle katılanlara söz verdiğin Kurtuluşumuza yardım etmek için kurdun. Çarmıhtaki en kutsal fedakarlığınız. Amin.

Gerçek Bağlılık Sabitlenmiştir:

Rab'bin sadık bir hizmetkârının ruhsal bir coşkuyla yüreklendirdiği ve her iyi niyetle, her türlü kefareti yerine getirmeye ve yürekten yeminleri yerine getirmeye yemin etmesi çok yaygındır; ancak, duygu geçtikten sonra, ruhsal bir kez Teselli, dünya hayatında sıklıkla hissedilen sıradan ruhsal kuruluklukla değiştirildi. Şimdi kendi yanlış ve yanlış yorumlanmış duyguları tarafından yıpranmış olan Tanrı'nın sadık kulu tamamen yenildi ve ruhları yanlış yönlendirmek isteyen düşman Şeytan için kolay bir hedef haline geldi. Kendi yanlış ve yanlış sadakat duygusuyla cehennem ateşleri. Bu nedenle, Tanrı'nın yeni bir uygulama yapmaya, kutsanmış bir yaşam biçimine girme ya da günlük dua rutinimize yeni bir katkı yapma çağrısı olarak algıladığımız şeylere cevap verme dürtüsü hissettiğimizde ihtiyat için dua etmeliyiz. Eğer bilgili bir yönetmenle kutsanmışsak, ruhsal yaşamımızda herhangi bir değişiklik yapmadan önce onun rehberliğini ve talimatını aramalıyız. Eğer değilsek, yaptıklarımıza devam etmeliyiz ve Leydi için durmadan dua etmeliyiz. Sevgili Kurtarıcımız, bilgili ve kutsal bir rahip göndermesi için. Sana ruhsal yolda rehberlik etmek için. Rab'bin yolundan sapmamanı sağlamanın daha kesin bir yolu yoktur. Ya da ruhsal gelişim durumunda ruhsal gelişimin devamlı ve özenle korunmak için, kutsal ve bilgili bir ruhani yönetmen tarafından yönlendirilmekten başka ruhunuzun gücüne sahip olduğunu kendine almanın.

Gerçek Bağlılık İlgisizdir:

Rab, başlangıçta, ruhani yola yeni başladığımızda, ruhani tesellilerin büyük lütfunu bize bahşetmeyi seçse de, kendimizi ruhların en küçüğü olarak bilenler, asla kendimizi ruhani devlerle alçakgönüllülükle uçmaya layık hissetmeyenler ve Sadakatle sana güvenerek küçük yolumuzu yürümek, efendimiz, bir çocuk sorgusuz sualsiz babaları rehberlik el, biz zavallı ve küçük ruhlar kendimizi herhangi bir yüce mistik yüksekliğe ulaşmak için beklememeliyiz. Bunun yerine, bizim sevgili, bizim kusurlu, mütevazı ve sık sık inançsız doğamızda seni övmemizi ve ibadet etmemizi sağladın. Sadece senin mükemmel merhametinle, Tanrım, Tanrım, sevgilim, tüm acınası övgülerimizi ve kusurlu ibadetlerimizi kabul ediyorsun. Sevgili ve sevimsiz kurtarıcı ile zaman geçirmek için dualarımızdan bir fayda duymadığımız halde bizi sana bağla Tanrım. Bu dünyada arzuladığımız hiçbir şey kalmayana kadar sana olan sevgimizi arttır Rabbimiz. Amen. Amen.

Eğer gerçekten kutsanmış efendimize sadık kalacaksak, ödül, teselli ya da başka kişisel faydalar aramamalıyız. Bunun yerine, biz sadece sevgiyle tahrik olmalıyız. Bu sevgi özverili ve sevgilimizi sevgiyle yağmura tutmayı amaçlar. Bizi fark etmeseler bile. Tanrı'mızı sevmeliyiz, çünkü O bizim Tanrı'mızdır, başka bir nedenle değil. Dikkatimizi daima Rabbimizin ve Kurtarıcımızın anısına ve övgüye götürmeliyiz. Çünkü kalplerimizi sevgi ve sevgi dolu duygularla doldurduğu için değil. Yeryüzündeyken öğrenmeyi umut edebiliriz - ama sadece görevimiz, yarattığımız amacımız olduğu için, bunu yapmak. "gerçek bağlılık" sadece bir şey yapamadığını düşünmesi için sunuluyor. Dışı olduğu için sunuluyor. Bu tür bir bağlılık, hepimizin Rabbimize doğru yaşamak için aramalıyız. Kuşkusuz, biz küçük ruhlar her adımı dikkatli ve en büyük özenle atmalıyız. Doğruluk yolundan bir an bile tereddüt edersek, büyük günahlara ve sefalete geri dönmeye çok eğilimli olduğumuz için kutsallığın zahmetsizce geldiği o yüce ruhlara kıyasla; ancak, biz bile en sefil ve İnançsız ruhlar, bizi sevgili kurtarıcımıza bu en gerçek ve kutsal sadakayla doldurması için Rabbimize her gün yalvarmaktan çekinmemeliler. Kendisine olan bağlılığını arındırana kadar, Kutsal Ana'sının ve cennetteki tüm kutsallarının şefaatini dile. Çünkü bir çocuk olarak Rab'mize bağlı olan ruh, anne babasına adanmıştır. Kendisini ve ruhunu iyileştirmek için tasarlanan, göksel Babası'nın emirlerini yerine getirmeyi seven bir çocuk, dünyevi babasına itaat ettiği kadar çabuk ve doğal olarak Rabbine sadık biridir. Tanrım, dua ediyorum, hepimiz seni saf ve özverili bir şekilde seven masum, uysal ve yumuşak çocuklar gibi olalım ki biz, küçük, kırılgan ve sonsuz zayıf ruhlar, bizim gücümüzle Krallığı'nın kapılarını göremeyecek olan bizler, senin yüce lütfunla, en alçakgönüllülüğümüzle işgal etmemize izin verilsin. Gelecek hayatta cennette pozisyon. Amin.

Gerçek Bağlılık ve Küçük Yol:

Küçük ruhlar olarak, belki de bazen korkutucu bir kesinlik ile kutsanmışızdır. En kısa an için bile Kutsanmış Rab'mizin yerine kendimize güveniriz. Hepimiz, Kutsanmış Kurtarıcımızın bizim için hazırladığı düz ve dar yoldan saparsak, işleyebileceğimiz kötülüklerin farkındayız. Ancak, Rab İsa Mesih'in bizi kilisesine çağırdığı ve bizi kulları olarak seçtiği zaman bize gösterdiği büyük merhametin de farkına vardık. Biz küçük ruhlar, kendi irademizle O'nun Krallığı'na girememekte yetersizliğimizi çok iyi bilen bizler, Tanrı'mıza ibadet, onur ve övgü sunma fırsatını asla kaçırmamalıyız. Çünkü bu hayatımızı Hristiyan olarak yaşamak için büyük bir lütuftur. Efendimiz ve kurtarıcımız eğer ona ve emirlerine sadık kalırsak. Ona tamamen güvenmek, koşulsuz sevgimizi göstermek, O'na sorgusuz sualsiz itaat etmek, sadakatle ve tutarlı bir şekilde Tanrı'ya olan övgüyü ve onurunu sunmak ve tüm bunları sadece doğru ve adil olduğu için O'na sunmaktır. Teselli. Biz aziz ruhlar bu överek ve ibadet etmek için elimizden gelen her anı yakalamalıyız. Ofiste bir gün daha dua etmemiz gerektiğini, başka bir ayine katılmamız gerektiğini ya da boşa harcamak istediğimiz bir anı daha feda etmemiz gerektiğini asla inlememeliyiz. Dünyevi bir zevk çünkü yükümlülük gününde kiliseye katılmaya zorlandık. Biz küçük ruhlar sefaletimizin farkına vardığımızda, oruç tutmanın açlığı büyük bir rahatlık haline gelir. Ayine erken katılmak için küçük fedakarlık, Sevgili Kurtarıcımıza olan sevgimizi göstermek için kutsanmış bir fırsat olur. Dünyevi anlar. Biz küçük ruhlar, o halde, Aziz Louis de Montfort'un tarif ettiği gibi gerçekten efendimize sadık olmayı çok çabalamalıyız. Çünkü eğer değilsek kaybederiz. Hiç kimse onun çabaları ile kendileri için bir kurtarış kazanmak için umut olamaz. O'nun Krallığı'na girmek istersek, Rabbimize ne kadar ihtiyacımız olduğunu en büyük şekilde biliyoruz. Bu nedenle, kendi eylemlerinize ve beklediğiniz ödüllere bağlı olmayın, Kutsal Rab'binize hizmet etmeleri, ruhsal teselli aramamaları veya Dualarınızdan duyusal rahatlık, mistik hayaller ya da ilham aramayın, onun yerine günlük yaşamın kuruluğu kucaklayın, Rabbimizden başka yeryüzünde yaşam çarmıhını cesaretle taşıyın ve O'na güvenin. Kısacası, gerçekten sevgili Rabbine ve kurtarıcına sadık olun. O sizi ahirette kendi hükümranlığına kabul ettiğinde, O'nun sevgi dolu kucağına ulaştırır.

Bu nedenle, sana yalvarıyorum Tanrım, Kutsal Meryem Meryem Ana'nın aziz kölesi St. Louis de Montfort'un manevi yazısı başyapıtında bizi anlatan ve uyaran çeşitli sahte ve bencil bağlılıklardan birine düşmekten kaçınmamız için bize yardım et ve ne zaman izin vereceğimizi bilmemiz için bizi lütfuyla kutsa. Bizim gibi zayıf ve alçak ruhlar yarattığından daha yüce bir şeye ulaşmak için canlarımızı sınamaya gireriz. Sonsuz bilgeliğinle Lordum, sürgünümüz karanlığında seni takip ettiğimiz gibi bizi basit sağduyu yoluna yönlendir ve gelecek dünyadaki krallığının sonsuz Kutsal ışığına doğru yol göster. Yol gösterici eliniz olmadan en kalın ormanın karanlığında kaybolan koyun gibi ellemeye ve dolaşmaya bırakıldık. Ama sana güvenerek ve anlayış lütfuyla aydınlanarak, dua ediyorum, sınamaları gözden geçireceğiz ve bu dünyanın ayartmalarından kurtulup kollarına güvenle ulaşmaktan kaçınacağız. Sadık köleler. Sana yalvarıyoruz Tanrım, Kutsal ve Kutsal Anan Meryem'in şefaatleriyle bize bağışla. Amin.

Bu mektubu, Mesih'teki sevgili kardeşlerim, Kutsal Meryem Anamızın Küçük Ofisi'nden bir duayla kapatalım. Oğlu, Rabbimiz İsa Mesih'le birlikte bizim için aracılık etmesi için yalvarıp yalvaralım. Yüce Tanrımıza olan bağlılığın ve kutsallığın içinde büyüyüp:

Melek mesajını ilettiği zaman, Kutsal Meryem Ana'nın rahminde, ebedi sözünün et olmasını isteyen Tanrı, onun Tanrı'nın annesi olduğuna inanan dilekçelerini bağışla. Aynı İsa Mesih aracılığıyla, senin oğlun, bizim Efendimiz, Kutsal Ruh'un, sonsuz dünyanın birliğiyle. Amin.

Baba, Oğul ve Kutsal Ruh adına. Amin.